Gürcan Bilgiç: "Yapılanlar olacak iş değil!"
17.03.2023 - 12:28
1/5
GÜRCAN BİLGİÇ'TEN YORUMLAR
Spor yazarı Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde Sevilla'ya elenmesini Sabah gazetesinde değerlendirdi.

2/5
“GERİLİM HER DAKİKA VARDI“
Gece kendine özel gerilimini dakika dakika yaşattı herkese. Fenerbahçe için sadece üstün olmak, kontrolü elinde tutmak yeterli değildi. Hem golü kovalayacak, hem de pür dikkat rakibin nefesini kesecekler. Tribünler yükünü almış, umudunu – inancını sahadakilere gösterdi. Ama maçın başındaki tempoyu yitirip, “seyirci“ moduna geçince, Sevilla'nın istediği düşük tempoya geçildi. Yarım pozisyonun bile olmadığı ilk yarıda, Ferdi'nin etkili bindirmesinde Telles'in açılan kolu, penaltı golünü getirdi.

3/5
“OLACAK İŞ DEĞİL!“
İkinci yarıda Fenerbahçe adına taktik hamleler vardı ama Sevilla'nın planı maçı “çamura“ yatırmak oldu. Vakit geçirmeler başladı. Yere düşen kalkmadı, hakem üstüne oynandı ve seyirci de bu oyuna geldi. Fenerbahçe tempoyu eline geçirip, şutlarla kaleye yaklaşıyordu ki, kendi seyircisi maçı durdurdu. Olacak iş değil… Jesus'un altı Türk oyuncuyla başladığı maçta Arda ve İsmail kendi sahnelerini mükemmel oynadılar. Ferdi'nin de varlığıyla sağ kanadı kullandılar sürekli.

4/5
“TECRÜBE FARKI“
Hem önde baskı, hem de dikine oynayan oyuncular ile üretmenin peşine düşerken, beşli defansın önündeki iki ön libero ile duvarı ördü Sevilla. Bir hata daha yapacaklardı. Valencia'nın burnu sürekli gol kokluyordu. İki kere daha denedi. Jesus'un maç hamlesi Rossi ve Emre Mor gibi adam eksilten oyuncularla oldu. Fırsatlar da geldi ama çeyrek final kapısını sürekli çalıp durduk. Kazanma sınırında oynana ilk maçında, dünkü karşılaşmanın da kırılma noktası iki takım arasındaki tecrübe farkıydı.

5/5
“F.BAHÇE İYİ BİR TAKIMA SAHİP“
Her türlü gerginliği kendi lehine yorumlamayı bilen Sevilla karşısında, performansını zorlayan Fenerbahçe. Üstelik seyircisinden de istediği desteği alamadan. Bir perde kapandı ama ciddi bir güç gösterisi ve limitini bilmeyi cebine koydu Fenerbahçe. İyi bir takıma sahipler, karakterli oyuncuları var ve ahlaklılar.

Diğer Haberler
Fenerbahçe'ye üçüncü Güney Koreli
Brezilyalılar: "Valencia kalırsa heykeli dikilir"
Arda Güler'den az zamanda çok iş!
Fenerbahçe, gençler ile oynadı ve berabere kaldı
İLK 11'İMİZ BELLİ OLDU!
Arda Güler, Stefan Kuntz'u büyüledi
Jorge Jesus'tan Galatasaray sözleri
Fenerbahçe, dostluk maçında Zenit'i konuk edecek
Gelecek maçımız
Fenerbahçe
Beşiktaş
02.04.2023 | 20:30
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2022 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    İletişim    Reklam

24 Saat Futbol