Transfer soruları: Fenerbahçe'de Max Kruse limitten düşülemiyor
15.07.2020 - 11:49
1/9
Fenerbahçe'nin 'Harcama Limiti' konusunda bilinmeyenleri açıklandı.. UEFA ile yapılan anlaşma gereği, “Satmadan alamazsın“ kriteri bonservisli transfer için oyuncu satmayı gerektiriyor. Ayrıca TFF'nin belirlediği maaş limitini aşmadan transfer yapma zorunluluğu var. İhtilaflı olarak yolların ayrıldığı Alman yıldız Max Kruse'un maaşının bilançodan düşürülebilmesi için oyuncuyla anlaşma yoluna gidilmesi ve anlaşma sağlandığına dair belgenin TFF'ye iletilmesi mecburi.

2/9
FENERBAHÇE'DE MERAK EDİLENLER

Son dönemde, TFF ile Fenerbahçe arasındaki gerilimin devam ettiği, bu nedenle sarı-lacivertlilere limit açılmadığı ve yine transfer yapılamayacağı yönünde iddialar ortaya atılıyor. Bunlardaki gerçeklik payı, yeni transfer döneminde nasıl gelişmeler olacağı, Fenerbahçe özelindeki durumlarla ilgili merak edilenleri Sabah Gazetesi'nden Volkan Demir tek tek açıkladı.

3/9
LİMİTLER LİG BİTİNCE

- TFF, Fenerbahçe'nin limitini neden açıklamıyor?

TFF, yeni transfer dönemi için hiçbir kulübün limitini açıklamadı. Lig bitimi bu limit açıklanacak ve F.Bahçe dahil tüm takımlar limitlerindeki boşluk durumuna göre transfer yapacak.

4/9
SATMADAN ALAMAZSIN VAR

- Fenerbahçe yeni sezonda nasıl transfer yapabilecek?

Fenerbahçe için iki farklı kriter var. Bunların ilki UEFA ile yapılan anlaşma gereği “Satmadan alamazsın“ kriteri. Bu nedenle bonservisli oyuncu alabilmek için bonservis geliri elde edilmesi zorunluluğu var. Bunun dışında TFF'nin belirlediği maaş limitini aşmadan transfer yapılabilecek.

5/9
4-5 MİLYON RAHATLAMA OLACAK

- Şu anda Fenerbahçe kulübünün limiti ne durumda?

Fenerbahçe, ocak transfer döneminde Sadık'ın maaşında yaptığı fedakârlıkla limit aşımını yüzde 30'un altında tutmuştu. Yeni sezon öncesi Isla, Hasan, M.Ekici, Tolga ve Falette (kiralık) gibi isimlerin sözleşmeleri bitiyor. Bu isimlerin gidişi, 4-5 milyon Euro civarında rahatlama sağlayacak.

6/9
GERİ DÖNÜŞLER SIKINTI

- Daha fazla limit açmak için neler yapılacak?

Kiralık oyuncular Zanka ve Frey'in dönüşü Fenerbahçe için sıkıntı. Bu oyuncuların yanı sıra takımda yüksek maaşı bulunan ve fazla süre alamayan oyuncuların elden çıkarılması gündemde. Böylelikle Fenerbahçe, atıl duran bir maaş yükünü sırtında taşımamış olacak.

7/9
KRUSE LİMİTTEN DÜŞÜLEMİYOR

- Sözleşmesini fesheden Kruse limitten düşüyor mu?

Fenerbahçe, ihtilaflı olarak yollarını ayırdığı Max Kruse'nin 2.8 milyon Euro'luk maaşını limitten düşemiyor. Kruse'nin maaşının bilançodan düşürülebilmesi için oyuncuyla anlaşma yapılması ve anlaşma kağıdının TFF'ye iletilmesi gerekiyor.

8/9
BONSERVİSİN 3'TE BİRİ YAZILACAK

- Oyuncu satışı sarı-lacivertlileri rahatlatıyor mu?

Vedat veya başka birinin satışı, UEFA nezdinden bonservis geliri olarak kaydedilebilecek. Ancak bonservis geliri, TFF harcama limitine üçte bir oranında yazılabilecek.

9/9
TRANSFER YAPABİLİR Mİ?

- Limit yoksa transfer açıklaması yapılamayacak mı?

Fenerbahçe, transfer dönemi devam ederken harcama limitinde boşluk olmasa dahi transfer açıklayabilecek. Ancak oyuncuya lisans çıkartamayacağı için idman yaptıramayacak. Simon Falette transferinde olduğu gibi, Fenerbahçe limitte boşluk yarattığı anda oyuncu resmi olarak kulübün oyuncusu olacak.

Diğer Haberler
Fenerbahçe'de Semih Özsoy istifa etti
Filip Novak İstanbul'a geldi! İşte ilk sözleri...
'Lemos için Fenerbahçe ile anlaştık'
Erol Bulut'un ilk maçı! Yeni transferler sahaya çıkacak...
Lazio, Vedat Muriç teklifini yükseltti! West Bromwich ise...
Mert Hakan Yandaş'tan Şükrü Hanedar'a suç duyurusu!
Aziz Yıldırım: 'Kadından futbolcu olur!'
Şampiyon Başakşehir oldu! Fenerbahçe konuşuldu
Gelecek maçımız
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2020 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Sporundibi
Yakın Markaj
24 Saat Futbol