Son Eklenen Haberler!
23:53 | Ali Koç'tan son dakika kararı        -        23:51 | İşte Fenerbahçe'nin transfer gündemindeki sürpriz yıldız adayı        -        07:00 | Taşınıyoruz...        -        16:37 | Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi rotası        -        16:36 | Fenerbahçe'nin en istikrarlısı De Souza        -        16:35 | Aziz Yıldırım'ın kozu Nihat Özdemir        -        16:34 | Mehmet-Selda Topal çifti huzurevi sakinleri ile bir araya geldi        -        16:32 | Fenerbahçe, Ahmed Musa'nın peşinde        -        05:31 | Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi ön elemesinde nasıl seri başı olur?        -        05:20 | Ve Fener düğmeye bastı
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi rotası
22.05.2018 - 16:37
Editör:

Fenerbahçe’de yeni sezonun en büyük hedeflerinden biri Şampiyonlar Ligi olacak. 10 yıl sonra gruplara kalmayı planlayan sarı-lacivertlilerin önünde önemli bir fırsat duruyor.

Ligde sezonu ikinci sırada bitirerek Şampiyonlar Ligi’ne 3. ön eleme turundan katılmayı sağlayan Fenerbahçe’de önemli hedefler bulunuyor. 10 yıldır gruplara kalamayan sarı-lacivertli kulüp, bunun hasretini yaşıyor.

Yeni sezonda en büyük hedeflerinden biri olarak Şampiyonlar Ligi’nde gruplarda mücadele etme belirlenirken, ciddi bir fırsat da oluşmuş durumda.

UEFA’nın yeni düzenlemesiyle Avrupa’nın önemli liglerindeki takımların direkt gruplara katılımları çoğaldı. Buna göre Avrupa’nın 5 büyük liginde yer alan ve ilk 4 sırayı alan takımlar direkt gruplara çıktı. Sadece Fransa’da ilk 4 yerine ilk 3 sıra çıktı. Bu sayede ön eleme aşamalarında nispeten daha rahat ve rekabet seviyesi daha uygun rakipler gelecek.

Şu an itibariyle Avrupa’da bütün ligler tamamlanırken Fenerbahçe’nin muhtemel rakipleri de belli oldu. Her ne kadar play-off aşamasında seri başında olunmayacaksa da yeni formatın avantajlarından faydalanması planlanıyor. Benfica, Ajax, Dinamo Kiev ve Basel gibi takımların, play-off aşamasında sarı-lacivertlilerle rakip olması muhtemel.

Bunun yanında Fenerbahçe’nin bir diğer avantajı da sezonu daha geç açma fırsatının doğmuş olması. 2015-16 sezonundan beri sezonu sürekli olarak Temmuz ayı ortasında açmak zorunda kalan sarı-lacivertli takım, 2018-19 sezonunda ilk resmi maçını 7-8 Ağustos tarihlerinde oynayacak. (Milliyet)


BU HABERE EMOJÄ°YLE TEPKÄ° VER!

Etiketler:
sampiyonlar ligi
rota
Diğer Haberler
Ali Koç'tan son dakika kararı
İşte Fenerbahçe'nin transfer gündemindeki sürpriz yıldız adayı
Taşınıyoruz...
Fenerbahçe'nin en istikrarlısı De Souza
Aziz Yıldırım'ın kozu Nihat Özdemir
Mehmet-Selda Topal çifti huzurevi sakinleri ile bir araya geldi
Fenerbahçe, Ahmed Musa'nın peşinde
Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi ön elemesinde nasıl seri başı olur?
Gelecek maçımız
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2016 - Tüm Hakları Saklıdır.


Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Fenerizm
Sporundibi
Sporun Kalbi
24 Saat Futbol