Son Eklenen Haberler!
01:19 | Fenerbahçe'de orta sahaya Badu sürprizi        -        01:17 | Obradovic'ten Ergin Ataman'a cevap        -        21:53 | Final serisi yedinci maça uzadı         -        21:38 | Fenerbahçe'ye Frey müjdesi! 4 talip çıktı        -        12:43 | İşte Fenerbahçe'nin Eljif Elmas için Napoli'den talep ettiği bonservis!        -        12:43 | İki menajere tam yetki verildi        -        12:42 | Kolarov transferinde tek engel kaldı        -        12:41 | Fenerbahçe'de UEFA beklentisi        -        12:41 | Adebayor Fenerbahçe'den garanti istedi        -        12:40 | Fenerbahçe'de Ersun Yanal’ın zor kararı
Fenerbahçe, Cocu'ya ne kadar ödeyecek?
15.12.2018 - 13:55
Editör:

Fenerbahçe'de Cocu ile yapılan feshih görüşmelerinde istenilen sonuca varıldı.

Fenerbahçe, Phillip Cocu’nun sözleşmesini feshetti. Yapılan açıklamada anlaşmanın karşılıklı anlaşma ile olduğu bilgisi paylaşıldı. Hollandalı teknik adama Aralık maaşı da ödenecek. Aralık maaşıyla beraber Cocu toplamda 875 bin Euro artı 450 bin Euro’yu alarak Hollanda’ya dönecek. 150 bin Euro’su Eylül ayında yapılan toplu ödeme. 150 bin Euro’sunun 75 bin Euro’su UEFA Avrupa Ligi gruplarına kalma, 75 bin Euro’su ise tur atlama primi.

2019 OCAK’TAN, ARALIK’A KADAR 1.9 MİLYON EURO DAHA ALACAK

Cocu’nun menajeri Rob Janssen ve Semih Özsoy arasında yapılan fesih görüşmeleri kıran kırana geçti. Damien Comolli’nin yer almadığı görüşmelerde Özsoy işin FIFA’ya gitmeden çözülmesi konusunda Janssen’i ikna etti. Hollandalı teknik adamın 1.9 milyon Euro’luk tazminatı 12 ay içinde ödenecek. Ödemeler Ocak ayında başlayacak. Cocu’yla boşanma için gerekli olan imzalar da Ocak’ta atılacak. Tüm operasyon Ocak ayında muhasebeleştirilecek böylece FFP kıskacından kurtulunacak.

COCU’DAN 1.55 MİLYON EURO İSE KURTARILDI…

Comolli’nin sezon başında PSV’ye tazminat ödeyerek getirdiği Cocu konusunda Özsoy’un asıl başarısı ise bonuslar oldu. Özsoy, Janssen’le anlaşarak “Fenerbahçe sezonu şampiyonun 8 puan gerisinde tamamlarsa, Cocu; şampiyonluk, Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi primlerini alır” maddesi karşılıklı anlaşmayla feshedildi. Cocu, toplamda 1.55 milyon Euro’yu bulan bonuslardan yararlanamayacak. Yanal’ın, Fenerbahçe’de kazandığı hiçbir başarıdan Cocu’ya pay verilmemesi sağlandı.

KOEMAN VE WEERDEN DE EN KISA SÜREDE GİDECEK

Özsoy’un Janssen’le Koeman ve van der Weerden’in sözleşme fesihleri konusunda görüşmeleri de devam ediyor. Yılda 500 bin Euro’dan fazla kazandıkları tahmin edilen iki ismin fesih işlemlerinin de kısa sürede tamamlanacağı ve İstanbul’dan ayrılacakları gelen bilgiler arasında.

ROB JANSSEN’E DE 1 MİLYON EURO’NUN ÜZERİNDE ÜCRET

Bu arada Hollandalı menajer Rob Janssen’in üç isim için aldığı rakamda merak konusu oldu. Çünkü Ankaragücü maçından önce kendisine, “Cocu ile devam edeceğiz” denilmiş ardından da Hollandalı teknik direktörün görevine son verilmişti. O günden sonra bu hafta başına kadar İstanbul’a gelmeyen Janssen’e, üç isim için 1 milyon Euro’nun üzerinde menajerlik ücreti ödeneceği ise gelen bilgiler arasında. (Fotospor)


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
cocu
tazminat
Diğer Haberler
Fenerbahçe'de orta sahaya Badu sürprizi
Obradovic'ten Ergin Ataman'a cevap
Final serisi yedinci maça uzadı
Fenerbahçe'ye Frey müjdesi! 4 talip çıktı
İşte Fenerbahçe'nin Eljif Elmas için Napoli'den talep ettiği bonservis!
İki menajere tam yetki verildi
Kolarov transferinde tek engel kaldı
Fenerbahçe'de UEFA beklentisi
Gelecek maçımız
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2016 - Tüm Hakları Saklıdır.


Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Fenerizm
Sporundibi
Sporun Kalbi
24 Saat Futbol