Son Eklenen Haberler!
09:08 | Fenerbahçe'nin yeni 'Can'ı        -        09:07 | 'Süper Lig'de küme düşme kaldırılmayacak'        -        09:04 | Fenerbahçe, 16 yaşındaki Yiğit Kerem'i istiyor        -        09:03 | Fenerbahçe'den son dakika Aurelio kararı!        -        09:02 | Vedat Muriqi operasyonu        -        09:01 | Fenerbahçe dış dünyaya kapandı!        -        00:55 | Fenerbahçe Beko'da Zeljko Obradovic kararı!        -        00:51 | Fenerbahçe'de gündem yeni teknik direktör! Engin Fırat sürprizi...        -        00:51 | Fenerbahçe’de sanal bayramlaşma töreni yapıldı        -        11:33 | Max Kruse'nin favori oyunu Call of Duty: Warzone
Ersun Yanal futbolcularını uyardı: ‘Bu alanda ligin en kötü…’
18.10.2019 - 11:25
Editör:

Fenerbahçe, 7 haftada maç başı 12.3 faulle ligin en az sertlikle oynayan takımı. Kanarya’nın hocası, oyuncularından daha fazla pres ve top çalma denemesi yapmalarını istedi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, oyuncularından daha sert futbol istiyor. Sarı-lacivertliler geride kalan 7 haftada maç başına 12.3 faulle ligin en az faul yapan takımı.

Sözcü Gazetesi muhabiri İrfan Yirmibeş’in haberine göre; Tecrübeli hoca da oyuncularına bu istatistiği işaret edip topa sert olmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu:

“Daha agresif oynayıp topun sahibi olmalıyız. Mümkün olduğunca çabuk presle topu alma yönünde çaba sarfetmeliyiz. Gerekirse doğru yerlerde doğru fauller yapabilirsiniz.”

En az top çalma denemesi yapan 5. takım olduklarını, maç başına sadece 23.6 top çalma denemesi yaptıklarını, maç başına top çalma oranının sadece 14.7 olduğunu, bu istatistikle de ligin en kötü 6. takımı olduklarını vurgulayan Yanal, daha agresif olmaları gerektiğini, rakibe 2. ve 3. bölgede baskı yaparak, daha fazla top çalma denemeleri yapmak zorunda olduklarını vurguladı.

Kanarya ayrıca maç başına 63 kezle en fazla kısa pas hatası yapan takım. Oyuncular pas hataları konusunda da uyarıldı.


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
ersun yanal
uyari
Diğer Haberler
Fenerbahçe'nin yeni 'Can'ı
'Süper Lig'de küme düşme kaldırılmayacak'
Fenerbahçe, 16 yaşındaki Yiğit Kerem'i istiyor
Fenerbahçe'den son dakika Aurelio kararı!
Vedat Muriqi operasyonu
Fenerbahçe dış dünyaya kapandı!
Fenerbahçe Beko'da Zeljko Obradovic kararı!
Fenerbahçe'de gündem yeni teknik direktör! Engin Fırat sürprizi...
Gelecek maçımız
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2020 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Sporundibi
Yakın Markaj
24 Saat Futbol