Son Eklenen Haberler!
17:40 | Fenerbahçe'nin gündemindeki İrfan Can Kahveci transferinde flaş gelişme!        -        17:39 | Volkan Demirel’in yeni takımı belli oldu        -        17:38 | Fenerbahçe Beko'dan açıklama! "Kararı saygıyla karşılıyoruz"        -        17:37 | Cenk Renda: Sezon devam etseydi her şey değişik olurdu        -        14:22 | Mehmet Aurelio Fenerbahçe'de göreve başladı        -        13:53 | Euroleague’de sezon iptal edildi        -        11:04 | Survivor 2020'ye Burak Yılmaz ve Emre Belözoğlu damgası        -        11:02 | İngiltere'de Altay Bayındır bombası! Şayet...        -        01:08 | Acun Ilıcalı'dan Aycan Yanaç'a Survivor'da Fenerbahçe müjdesi!        -        01:02 | Fenerbahçe, Riva'da kampa giriyor!
Salih Uçan: Erol Bulut büyük takım hocası
31.03.2020 - 11:18
Editör:

Aytemiz Alanyaspor'da forma giyen Salih Uçan Fenerbahçe ile adı anılan teknik direktör Erol Bulut'u övdü.

Aytemiz Alanyaspor'da futbol hayatını sürdüren eski Fenerbahçeli Salih Uçan, Fanatik'e açıklamalarda bulundu.

Herkesin evde olduğu tuhaf bir süreç yaşadıklarını dile getiren Salih Uçan, “Herkesin evde olduğu bir süreç. Bisiklet ve core antrenmanları yapıyoruz. Zaman zaman tesise de gidebiliyoruz, birerli ikişerli şekilde sosyal mesafeyi koruyarak formumuzu tutmaya özen gösteriyoruz. Tesise gitmek tabii ki mecburi değil, her gün de gidilmiyor.

Ben de daha çok evde devam ediyorum çalışmalarıma. Çünkü hala ülke olarak farkında değiliz belki ama süreç çok tehlikeli. İtalya’dan arkadaşlarımla konuştum. Geçen sezon Empoli’de beraber oynadığım takım arkadaşım La Gumina korona oldu. Morali bozuktur diye onunla konuşamadım ama yakınından bilgi aldım, atlatıyormuş” dedi ve evde kalmaya vurgu yaptı:

‘Durum beni korkutuyor’

“İnşallah biz de İtalya gibi olmayız. Konuştuğum arkadaşlarımın anlattığına göre durum çok kötü. İnsanlar ciddiye almadı ama şu anda 3. Dünya savaşı gibi bir ortam olduğunu söylüyorlar. Sokağa kimse çıkamıyor, polisler çıkanı hemen yakalıyor.Açıkçası arkadaşlarımın yaşadıklarını dinledikten sonra bu durum beni korkuttu. Biz işin başındayız. İlk vaka çıkalı çok olmadı, daha da artabilir. Lütfen evde kalalım ve dikkatli olalım. Her akşam sayılar artıyor. Psikolojik olarak zor bir durum, eve kapanmış durumdayız. Her gün inanılmaz bir baş ağrısı çekiyorum. Tüm dünyayı etkileyen bir durum sözkonusu. İşe gidemiyorsun.”

‘Adının anılması çok doğal’

Sözlerine Erol Bulut değerlendirmesiyle devam eden Salih, şunları söyledi: “Erol Bulut çok enerjik bir hoca. İtalya’da ve İsviçre’de oynadım, Türkiye’de birlikte çalıştığım hocalarım oldu. Şu ana kadar ki tecrübelerim kadarıyla bir değerlendirme yapacak olursam; bence kesinlikle Avrupai bir teknik adam. Almanya’da futbolculuğu var. Fenerbahçe’nin de oyuncusuydu, şampiyonluk yaşadı. Önemli hocalarla çalıştı. Fenerbahçe ile adının anılması çok doğal. Çünkü Malatya’yı UEFA’ya taşıdı. Oynattığı futbol büyük beğeni kazandı. Ekibi de çok kaliteli. Hepsi alanında uzman kişiler ve çok büyük katkılar sunuyorlar.”

"Oyunuyla ön planda"

“Alanyaspor’u da sezon boyunca yarışçı bir takım haline getirirken yine oyunuyla öne çıktı. Hem saha içi hem de saha dışında abi gibi. Genç bir isim ve oyuncuların ne düşünebileceğini iyi biliyor. Tabii ki onun adına bir şey demem doğru olmaz. Kararı kendi verecektir ama bence kesinlikle büyük takımlara gidebilir. Ülkemizi Avrupa’da da teknik adam olarak temsil edebilir. Almanca ve İngilizce konuşuyor, önü açık.”

"Her şeyi özledim"

“Sahaya dönmeyi çok özledim. Maç yorgunluğunu, galibiyeti... Hatta mağlubiyeti bile özledim. Futbola geri dönmeyi çok istiyorum. Hayatta en önemli şey sağlık. İnşallah bu günleri aşacağız.”

"1 ay boyunca lige hazırlanmak gerek"

“Ne olursa olsun evde sürekli oturduğumuz için illa ki kilo, kas kaybı olacaktır. En büyük sıkıntı da tempo kaybı. İdmanlarda omuz omuza mücadeleler maç temposuna yaklaştırıyor. Şu an her geçen gün bundan uzak kalıyoruz. Acaba nasıl bir program belirlenecek 3 hafta öncesine dönmek kolay olmayacak. Bu işler bittiktan sonra bile 1 ay lazım. En az 1 hafta kondisyon, 1 hafta kuvvet, 1 hafta da hazırlık maçları yapsak, ancak hazır olur takımlar.”


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
salih ucan
aciklama
erol bulut
Diğer Haberler
Fenerbahçe'nin gündemindeki İrfan Can Kahveci transferinde flaş gelişme!
Volkan Demirel’in yeni takımı belli oldu
Fenerbahçe Beko'dan açıklama! "Kararı saygıyla karşılıyoruz"
Cenk Renda: Sezon devam etseydi her şey değişik olurdu
Mehmet Aurelio Fenerbahçe'de göreve başladı
Euroleague’de sezon iptal edildi
Survivor 2020'ye Burak Yılmaz ve Emre Belözoğlu damgası
İngiltere'de Altay Bayındır bombası! Şayet...
Gelecek maçımız
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2020 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Sporundibi
Yakın Markaj
24 Saat Futbol